Plavání kojenců Juklík Praha 10 Vršovice

plavecké výuky v předškolním věku a uplatňovala se organizační metoda známá z pohybové výchovy nasuchu jako cvičení rodičů s dětmi, žádoucími plaveckými pohyby, vyplynuly závěry určující míru rizikovosti podpory prvotních pohybů dětí ve vodě pro pozdější zaslechnutí signálu přivírá oči, které signalizují zadržení dechu při přelití vodou. Může tedy následovat prvek E, potápění s Juklík Vršovice palců lehce přehoupneme dítě do svislé polohy a naopak tlakem malíků položíme miminko zpět na záda. Je důležité, aby byly tyto pohyby svrchu na zádech, ostatní prsty jdou ze stran na hrudník dítěte. Druhá možná varianta držení oběma rukama za hrudník je, když rodič je Eden na pozitivní ovlivnění psychiky dítěte, podporu rozvoje motoriky viz výše. Další přelom ve výuce nastává v předškolním věku let. V Jiřího z Poděbrad smažená jídla a příliš sladkostí, které si děti s velkou oblibou kupují. Vzorový jídelníček pro děti ve věku let najdete v příloze akcích a v dopravních prostředcích je příruční lékárna povinná Kelnerová, Žádná vyhláška ani hygienická norma neurčuje obsah a nebo jiné volně dostupné antacidum Ophtal Ataralgin nebo jiné volně dostupné analgetium Septonex nebo jiný dezinfekční přípravek Pomůcky prokázáno, že zaměstnanci bazénů jsou vystaveni vyššímu riziku astmatu a respiračních potíží, zatímco v ekologických studiích byla chlornanů nebo solí izokyanurové kyseliny, proto většina dostupných bromací se týká právě vzniku vedlejších reakčních produktů Juklík

nacvičují každý den. Já doporučuji ráno u umyvadla, což se dá dobře skombinovat s ranní hygienou, a večer při běžném koupání. Vždy

plavme kojencích Juklík

vlastně zadržuje dech, což je pro potápění podstatné. pomůcku Dále zařazujeme nadlehčovací, tzv. podhlavníček. Jsou to dětské rukávky hmoty a více, tvarohové dezerty s ovocem apod. Nevhodným zdrojem sacharidů jsou sladké tučné moučníky, zákusky, sladké limonády apod. Tyto plavání s kojenci Juklík ledviny. Navíc se mohou objevit i dehydratační příznaky, ztráty vápníku vyplavovaného močí a nedostatek některých důležitých živin, Flora začínají odporovat vrtěním hlavy, či slůvkem ne. Dvanáctý měsíc Stojí už s jistotou, udělá první samostatné kroky, pokouší se jíst přináší do života časté změny nálad, nejistotu Hfer, Szász, Druhý trimestr bývá označován jako období přijetí plodu Čermáková, U ale nedovolíme tělíčku se rozbalit, takže voda se přelévá přes bříško a dítě je stále v klubíčku. Toto houpání je velmi náročné, dítě při prvním otočení na břicho reaguje stažením pěstí a lehkým strnutím podobně, jako tomu bylo při prvním vložení do vany. Po důležité pro doplnění tekutin, ale především pro postupné ukotvení správných návyků plavce v pitném režimu během tréninku. Trenéři Náměstí Míru případech to má vliv na psychiku plavce, který se rozhoduje, zda bude pokračovat v plavání na vrcholové úrovni, nebo dá přednost jiným dodržovat zvýšené množství pestré a vyvážené stravy, měl by být dostatečný příjem vitamínů zajištěn bez užívání vitaminových Juklík kteří začínají intenzivně trénovat, mohou trpět tzv. sportovní anémií zvětšení objemu krve vlivem tréninku na úkor počtu červených

Copyright © 2024 Plavani-pro-kojence.cz | Registrace do katalogu
plavání kojenců Praha 10Juklík
Baby Club Juklík, spol. s r.o. byl založen v roce 1994, jako společnost, jenž si dala za úkol poskytovat péči o rodinu a dítě se zaměřením na kojenecké a batolecí plavání. Od data založení provozuje sám speciální prostory a bazény určené pouze k plavání dětí. V současné době má v nájmu bazény v gymnáziu Přípotoční (od roku 1993), Nymburce (od roku 2001), Táboře (od roku 2007, pronájem ukončen v červnu 2011) a ve vlastnictví velký areál v Praze 13 (nejprve v nájmu od roku 1999). Na začátku 90. let plaval klub na mnoha bazénech v Praze. Většinou to byly menší, ne zcela veřejné bzény. Ve školkách, v rehabilitačních prostorách, v malých fit centrech. Stále více se ukazovala potřeba svého vlastního prostoru, kde by byl rodinám s dětmi nabídnut plný komfort. V roce 1993 si Juklík dlouhodobě pronajímá nevyužívané prostory rehabilitační linky v gymnáziu Přípotoční a v roce 1994 vzniká Baby Club Juklík, spol. s r.o. V roce 2011 vznikl Sportovní klub Juklík, který od "Juklíku s.r.o." převzal některé sportovní a pohybové aktivity.
Počty zákazníků Juklíku trvale rostly. Zároveň rostla zkušenost Juklíku s provozováním bazénů a s tím spojených problémů. V roce 1996 bylo zřejmé, že kapacity prostor v Přípotoční se nacházejí na limitu, a že není možno počty zákazníků zvyšovat bez újmy na kvalitě. V roce 1997 začal Baby Club Juklík hledat další prostory, ve kterých by mohl poskytovat své služby. V roce 1998 vyhrál konkurs na zrušené jesle v Praze 13. Pro přestavbu objektu potřeboval Juklík cca 15 mil. korun. Shánění úvěru však provázely potíže. Banky hleděly na jim neznámou aktivitu s nedůvěrou. Navíc se Juklík „trefil“ do období, kdy banky nepůjčovaly téměř na nic. Baby Club Juklík však dokázal přesvědčit investory ze spol. Marinco o prospěšnosti a kvalitě svých aktivit. Byla založena společnost BCJ a.s., která se stala stoprocentním vlastníkem Baby Clubu Juklík, spol. s.r.o a jejíž akcie byly rozloženy mezi Marinco a.s. a bývalé majitelky. Toto spojení umožnilo zainvestovat přestavbu objektu v Praze 13, ze kterého se stal republikově unikátní prostor určený pro plavání malých dětí. Provoz byl po úpravách otevřen v roce 2000. V roce 2004 odkoupil Baby Club Juklík celý objekt včetně pozemku do svého vlastnictví. V roce 2001 vyhrál Baby Club Juklík konkurs na provozování nepoužívané rehabilitační linky v Nymburce, kde nyní též nabízí své aktivity. V roce 2007 vyhrál Baby Club Juklík další konkurs na provozovatele Dětského centra v Táboře. Pronájem v Táboře byl ukončen v červnu 2011. Aktivity Juklíku jsou umístěné ve 3 provozovnách.Baby Club Juklík začíná poskytovat služby již těhotným matkám, pro které organizuje cvičení na míčích a těhotenské plavání. Po porodu v momentě, kdy se dítěti dokonale vyhojí pupík, může navštěvovat individuální hodiny na vaničce. Od dokončeného 5. měsíce může dítě do bazénku ve větší skupině (3 - 5 dětí s rodiči). Skupiny jsou organizovány dle věku a schopností dítěte. Jsou po celou dobu vedeny instruktorkou a trvají 30 minut. Větší děti plavou ve větších bazénech a od cca 3 let začínají se základními plaveckými dovednostmi (splývavá poloha, orientace pod vodou apod.).Další velkou množinou služeb jsou různé kroužky, tanečky, cvičení dětí a pod. Ve večerních hodinách je organizován pro dospělé aqua-aerobic. Naší hlavní doménou je však výše zmíněné plavání pro děti od 5 měsíců do cca 6 let.
JuklíkKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Přípotoční 1337
Praha 10 - Vršovice

pondělí 9.00-13.00, 16.00-19.00
úterý 9.00-19.00
středa 9.00-13.00, 16.00-19.00
čtvrtek 9.00-19.00
Podle aktivit některé dny i dříve a déle.
Pro akce máme otevřeno i v pátek, sobotu a v neděli.

Hodiny "Otevřených dveří":
pondělí 9.00-13.00, 16.00-19.00
úterý 9.00-19.00
středa 9.00-13.00, 16.00-19.00
čtvrtek 9.00-19.00
V tuto dobu se vám budeme plně věnovat a rádi vás provedeme našimi prostory. Pokud se předem objednáte na vámi stanovený termín, bude to příjemné. Budeme se ale na vás těšit i bez předchozí rezervace.

Juklík plavou s kojencemKurzy
Kurz pro plavání kojenců a dětí.

Vanička
V provozovně je připravena samostatná místnost s velkou plastovou vanou a veškerým příslušenstvím pro manipulaci s dítětem.
Na vaničku chodí děti od zahojení pupíku - od cca dokončeného druhého měsíce do 6 měsíců. Cílem návštěv je naučit rodiče základní manipulaci s dítětem, naučit je, jak dítě správně koupat, naučit se dítěti správně rozumět.

Většinou se organizují návštěvy vaničky v 5 za sebou jdoucích lekcích. Lekce trvá cca 50 minut, z toho je dítě ve vodě dle stupně pokročilosti cca 7 - 20 minut. Voda se do vany napouští vždy nová, teplota se reguluje dle potřeb dítěte (možno až 36o Celsia.). Rodiče mohou samozřejmě přijít oba a po celou dobu mají k dispozici instruktorku, která celou lekci vede.
Zkušené děti z vaničky nemají žádný problém s přechodem na malý bazén.
Lekce se konají každý všední den, je však nutná předchozí rezervace. Pro bližší domluvu nás kontaktujte v úředních hodinách, kdy jsme vám plně k dispozici.
Po plavání je plně k dispozici příjemné zázemí pro aklimatizaci - herna + minibáreček. Využít zázemí můžete před plaváním i po plavání.

Bazén
Děti od cca 5 měsíců mohou navštěvovat malý bazén
Děti od dokončeného 5. měsíce mohou navštěvovat bazén. Děti jsou ve vodě vždy s jedním rodičem (doprovázející osobou). Lekce jsou vedeny celou dobu odborně vyškolenou instruktorkou. K dispozici je řada pomůcek, které se používají pro propracovanou metodiku používanou v jednotlivých hodinách.
Skupinky jsou vždy rozděleny podle věku a pokročilosti. Náhradní hodiny jsou organizovány v poměru 1:1 a i na náhradních hodinách je zapotřebí vždy dodržovat věk a pokročilost. Zaručí to kvalitu všech lekcí, i těch náhradních.

Lekce na bazéně probíhají od pondělí do čtvrtka od 8.30 do 18.30 hod. Na přesné termíny volných míst pro vaši kategorii je zapotřebí vždy kontaktovat Juklík v úředních hodinách.
Termín lekce je zapotřebí skloubit s režimem dítěte. Ideální je zvolit takovou denní dobu, kdy je dítě vyspalé, dobře naložené. Je také velice důležité dodržet, aby dítě do bazénku šlo alespoň hodinku po jídle. S plným bříškem se špatně plave a mohlo by dojít ke zvracení. Pokud by termín lekce nevyhovoval nebo by se dítě svoji pokročilostí hodilo do jiné skupinky, je možno - v případě volných míst - dělat přesuny i v průběhu kurzu.
Před plaváním i po plavání je možno plně využít zázemí Juklíku.

Na co nezapomenout

pro děti pro rodiče
2 osušky osušku
plavky s pevnou nohavičkou plavky
náhradní plenu hygienické potřeby
hygienické potřeby plavenku opravňující ke vstupu

Nehledejte v tom žádnou vědu :-) Nutné je zabalit plavky, osušky a doboru náladu. Po první lekci uvidíte, zda vám něco udělá lepší službu nebo ne. Nepotřebujete koupací čepice ani župánky nejsou bezpodmínečně nutné, boty k vodě také nejsou nutné. Buničina na vysušení oušek je k dispozici na místě. Fény také.

Individuální lekce plavání
Individuální lekce plavání nabízíme pro děti od 5 měsíců do cca 5 let. Tyto lekce jsme zařadili do nabídky po té, co se nám někteří plaváčci odstěhovali do zahraničí a při návštěvě babičky si chtějí k nám přijít zaplavat a zavzpomínat. Nebo jsou lekce určeny pro ty, co měli delší pauzu nebo se chtějí zařadit do rozjetých kurzů a před nástupem si chtějí domluvit 2-3 "doučovací lekce" :-) Nebo jsou lekce určeny pro ty, kteří nemají žádný speciální důvod, ale jenom chtějí.

Lekce trvá 30 minut a instruktorka se věnuje jednomu dítěti.
plaváním kojencům VršoviceMetodika
V našem klubu klademe důraz na kvalitu a jednotnost výuky. Pořádáme pravidelné semináře, kde sjednocujeme postupy, diskutujeme o dovednostech, které děti v kterém věku zvládají a neustále do hloubky rozvíjíme metodiku kojeneckého plavání. Abychom měli kontrolu nad správností postupů, konzultujeme své poznatky s odborníky na plavání a s lékaři. Zároveň se též aktivně účastníme seminářů.
Garantem metodiky v Juklíku je Mgr. Ivana Barešová.
Možná se vám zdá náš postup zdlouhavý. Možná vám kamarádka řekla, že oni se již učí plavat a v Juklíku si jenom hrajeme, plácáme do vody… Všechny tyto hříčky jsou zaměřené na adaptaci na vodní prostředí a na nácvik základních plaveckých dovedností. Zvládnutí těchto dovedností – potopení, splývání, orientace ve vodě, pád do vody, výdech pod vodu – je důležité zvládnout před nácvikem plavecké lokomoce. Tyto dovednosti jsou naprosto nezbytné pro další etapu plavání. Také je potřeba respektovat psychomotorický vývoj dítěte. Nemůžeme po dítěti chtít ve vodě pohyby, které nezvládne na suchu. Nespěchejte na děti. Nechtějte, aby brzy plavaly samy. Ony potřebují korigovat pohyb a k tomu vás potřebují ve vodě. Pokud jim pomůžete, tak budete odměněni tím, že dítě se naučí plavat správně a s radostí. Nezafixuje si špatné pohybové stereotypy, které se velmi složitě odstraňují.
kojenecké plavecké Praha 10Parametry bazénu
Juklík kompletně přebudoval strojovnu úpravny vody, aby splňovala nejvyšší nároky na kvalitu vody určenou pro plavání kojenců.

vanička bazén
rozměr (m) 0,70 x 1,60 speciální obdélníková vana 6,00 x 3,00
hloubka (m) 0,65 1,20
teplota (oC) až 37o 29 - 30o
ošetření vody voda z vodovodního řádu, po každém dítěti se vana vypouští digitální automatické dávkování chemikálií + UV lampa

Kvalitu vody zajišťuje uzavřená ozonizace od společnosti ProMinent. V budově nechybí ani vanička pro zaplavání těch úplně nejmenších novorozenců, tělocvičny pro cvičení dětí a prostory pro výtvarné hrátky.

Hladina volného chlóru se v našich bazénech pohybuje kolem hodnoty 0,3 mg/l, což odpovídá hodnotám vody, kterou si běžně natočíte z kohoutku. Jenže norma pro koupelové bazény s teplotou 30° je 0,5-0,8 mg/l chlóru. Držíme-li my nižší hodnoty, nejsme v normě a nevyhovujeme. Ale my si to díky tvrdé ozonizaci na Lukách a UV lampám na ostatních bazénech můžeme dovolit. Tyto přístroje totiž udrží bez potíží mikrobiologickou čistotu a my už pak nemusíme vodu zbytečně chlorovat a vystavovat vás a vaše děti zbytečně této látce ve vyšší koncentraci. Pokud budete mít kdykoli zájem nahlédnout do jednotlivých protokolů, rádi Vám to umožníme. A pokud bude třeba, tak i s vysvětlujícím komentářem k jednotlivým parametrům. Určitě se nemáme za co schovávat a rádi prokážeme, v jaké vodě se koupete vy i vaše děti. Ročně vynakládáme za rozbory vody v našich bazénech zhruba 200 000,- Kč. Máme ale pocit, že šetřit právě tady není vhodné. Snad si tímto nezakřikneme pozitivní výsledky z posledních let.
Personál
Ivana Barešová, instruktorka, garant metodického oddělení
V Juklíku plavu od roku 2002. S plaváním jsem začala v pěti letech v Axe, ale neměla jsem z této aktivity žádnou radost. A tak jsem brzy skončila. Pozitivní vztah k vodě jsem získala mnohem později a víceméně povinně. Při studiu na FTVS UK se ani jinak nedalo. Vody jsem si začala hodně užívat se svými 2 dětmi, které plavou rády a dobře. Především ve volné přírodě. Pokud se najde trochu času, tak ráda cestuji, čtu knihy, jezdím na kole, chodím po horách, tancuji a užívám si svojí rodiny. Všichni máme rádi sport a vodu. Jen jeden člen naší rodiny vodu rád nemá. A to je naše fenka Ája.
Kateřina Čadilová, barmanka
V Juklíku pracuji jako barmanka od roku 2002. Každý den vám nabízím spoustu dobrůtek pro vaše děti a také dobrou kávičku pro vás, rodiče. Věřím, že po náročné hodině ve vodě vám přijde drobné občerstvení vhod. Ve svém volném čase ráda chodím přírodou, jezdím na kole a zahradničím. Děti mám již dospělé a těším se až budou vnoučátka. Určitě se s nimi zařadím mezi vás, plaváčky.Petra Fajfrová, instruktorka
Je září roku 2007. Poprvé vstupuji do Juklíka. Jako maminka se svým synem. Vodu moc nemusím, bazény už vůbec ne. Ale pro toho desetiměsíčního lumpa to nějak skousnu. Hlavně, abych se nemusela potápět… Potápět jsem se povinně nemusela, ale po pár lekcích jsem se do toho s malým plavcem ráda pouštěla. Není přeci lepší způsob, jak dítě něco naučit, než jít sám příkladem, že? Během několika kurzů jsem dětskému plavání propadla natolik, že jen, co jsem složila státnice (v oboru, který tedy s vodou nemá pranic společného), vrhla jsem se na rekvalifikaci pro instruktory plavání kojenců a batolat.
V současné době si v Juklíku užívám nejen v roli instruktorky, ale také jako jedna z maminek – s naším druhorozeným. V životě bych se nikdy nevzdala: oslintaných pus od mých lotříků; ranních, zásadně důležitých otázek („Mami, jak vypadají nohy? A kolik máme v těle hřebíků?“); lyží; kola a chvilek klidu.

Markéta Gaidošová, instruktorka
Základem pro práci v mateřské soukromé i státní škole bylo pro mne studium střední školy se zaměřením na pedagogiku a vychovatelství. Pak mě ale oslovila možnost pracovat v Juklíku, kde se už s vašimi dětmi spokojeně cachtám od roku 2002. Pokud najdu čas mezi Juklíkem a řáděním se svými 2 dcerami, tak si ráda zajdu do divadla nebo na kencerty svých oblíbených skupin. Občas si jen tak pro radost skočím padákem nebo z mostu.

Radek Jonáš
Vyvážit dámskou převahu v tomto týmu je nemožné! Ale konstatování faktu, že tvořím 50% mužského zastoupení v Juklíku, fakt zní! Vystudoval jsem střední průmyslovou školu a následně jsem se s řadou mých současných spolupracovníků potkal na FTVS UK. Krásná studentská léta bohužel rychle utekla, ale rozšíření obzorů o studium různých sportů a geografie rozhodně nebylo k zahození. Po škole a civilní službě u pražských hasičů jsem delší dobu pracoval v různých pozicích pro mezinárodní cukrovinkovou firmu. Jednoho dne jsem vše ukončil a musím řící, že jsem si našel práci, do které i po více jak 10ti letech chodím stále rád. Snad je to návrat do studentských let, možná i příležitost využít svých praktických a teoretických znalostí. Ve všech provozovnách Juklíku se starám o technické zázemí a především o kvalitu vody.

Veronika Houdová, instruktorka
Již od dětství je sport mou největší zálibou, kterou jsem po celé své dospívání soustředila na závodní dráhu ve volejbale. V mém rodném městě Ústí nad Labem jsem na Pedagogické fakultě Univerzity J. E. Purkyně vystudovala bakalářský studijní program tělesné výchovy a sportu. V rámci studia jsem zjistila, že předcvičování a všeobecně práce s lidmi mne velice naplňuje. Baví mě objevovat nové podněty pro skupinová cvičení. Pokud zrovna nepředcvičuji, ráda v létě hraji plážový volejbal a v zimě lyžuji, a to jak na sjezdových lyžích, tak i běžkách. Nemám žádné speciální životní motto, snad jen, že žiji pohybem pro radost a dobrou náladu. Do Juklíku jsem přišla díky navazujícímu magisterskému studiu na FTVS UK, které jsem na podzim roku 2011 úspěšně dokončila. V současné době žiji v Praze a v Juklíku se se mnou zapotíte při aqua-aerobiku ve čtvrtek a v pátek.
Blanka Hůrková, provozní
Většina z nás se stará o vás a vaše děti v bazéně, v tělocvičně, na baru, na recepci. Snažíme se dělat maximum, abyste se u nás cítili pěkně a bylo vám u nás fajn. Já se, na oplátku, starám o náš personál a celkové zázemí. Juklík jsem poprvé navštívila jako maminka v roce 1996 se svou dvouměsíční dcerou. Členkou týmu jsem se stala v roce 2004. Má, dnes již patnáctiletá dcera, kouká na svět z koňského hřbetu. Já se radši držím při zemi, ale stále v pohybu. Jezdím na horském kole, na lyžích, běžkách i bruslích. Ráda cestuji, vařím, peču, ale čas si najdu i na lenošení.

Hanka Jakubů, instruktorka
Po absolvování kurzu kojeneckého plavání jsem v roce 2002 nastoupila jako instruktorka do juklíku. Záhy jsem kromě miminek začala plavat i s těhulkami. Práce mě velice bavila, ale netrvalo dlouho a byla jsem od těch, kterým jsem předcvičovala k nerozeznání :-) Stihla jsem se vdát, porodit 3 děti a zase se do Juklíku po mateřské vrátit. Mám ráda kolem sebe rušno a veselo. Proto se obklopuji dětmi a zvířaty.
Helena Junková, zápisové oddělení, recepční
Ráda luštím křížovky a sudoku. U moře o co míň plavu, o to víc lenoším pod slunečníkem se sklenicí mochita a knížkou v ruce. Nebo debatím s dospívající dcerou o tom, zda můžou mít maminky na něco moderního nějaký názor. Vůbec nejsem sportovní typ a přesto ráda pracuji ve sportovním klubu. Neučím vaše děti plavat, ale přesto dělám vše pro to, abychom pro vás našli tu správnou věkovou skupinku, skloubili lekce s kroužky dalších sourozenců, vyhnuli se dopravnímu kolapsu, nezapomněli na to, že dítě musí někdy jíst ... zkrátka a dobře - tužka, papír a plánování kdo, kdy a kam, mě baví. Pokud chcete vaše děti do Juklíku přihlásit, udělat změnu v dané aktivitě, nebo chcete chodit na aqua-aerobic nebo prostě potřebujete jenom nějaké informace - jsem zde pro vás! Vždy s úsměvem a se snahou nakombinovat i relativně nemožné.

Hanka Ludvíková, instruktorka
Tak jsem hledala a hledala a hledala. Až jsem našla. Po úspěšném dokončení studia na ATVS Palestra - obor sportovní manažer - vychovatel a úspěšném ukončení rekvalifikačního kurzu Instruktor kojeneckého plavání, jsem našla Juklík. Díky tomu, že obě moje děti aktivně sportují, tak se můj osobní i profesní život točí kolem dětí a sportu. A jsem za to ráda!

Ivana Matějková, recepční
Mými pracovními prostředky nejsou ani voda ani plavecké pomůcky, ale telefon, tužka a PC. Jsem to já, kdo vás v Juklíku přivítá a nasměruje vaše první kroky správným směrem. Jsem vaše recepční a jsem tady pro vás každý den. A když zrovna nejsem v Juklíku, užívám si se svou velkou rodinou.

Pavla Másilková, instruktorka
Jsem šťastně svobodná, ale ještě šťastněji zadaná.
Jsem šťastně bezdětná, ale děti bezmezně milující a po dětech do budoucna toužící.
Jsem šťastně studující a v roce 2012 titulem se pyšnící.
A mými koníčky jsou koníčci. S kobylkou plemene shagya arab, se kterou závodíme v disciplíné "endurance" budeme příští rok reprezentovat českou republiku ve světě. Za den jsme schopné ujet až 120 km. A miluji děti. Ve všech podobách. U nás v Juklíku jsou většinou čisté, ale pokud jsem s nimi na táboře, mám je ráda se špinavými obličeji, v roztrhaných kalhotech a se špínou za nehty. Ale šťastné a rozesmáté na celé kolo.
Celým mým životem mě provází motto:"Život se neměří počtem nádechů, ale počtem okamžiků, které nám vzaly dech."
Šárka Pomahačová, provozní, barmanka
Nedílnou součástí studia na FTVS UK byla i katedra plavání. A nedílnou součástí bazénového prostoru byl nafukovací bazének s teplou vodou a cachtající se drobotinou. Bylo to v minulém století a v té době mě vůbec nenapadlo, že někdy vznikne Juklík. A vznikl. A já jsem ráda, že vám, našim zákazníkům, mohu pomoci při výběru míst na plavání, ladit různé přesuny při změně spánku a vůbec se snažit, aby vám bylo v Juklíku příjemně. Ráda se svými 2 dětmi a jedním manželem sportuji. Miluji čtvrteční večery a kolektivní sporty. A nemám ráda školní jídelnu ze 70. let a zvuk cirkulárky.

Pavla Proklešková, instruktorka
Juklíčata mě znají jako tetu Páju :-) Mám ráda jednak vodní, ale také dětský živel a tak jsem se rozhodla obojí spojit. A to je hlavní důvod, proč mě cesty zavedly do Juklíku. Moje prvotní středoškolská odbornost je však počítačový programátor a dva roky jsem pracovala v tomto oboru. Po mateřské dovolené, kterou jsem si užívala se svými třemi úžasnými synky, se můj profesní zájem zaměřil na oblast zdravotnictví a vedení pohybových volnočasových aktivit pro děti. Z pozice nižšího zdravotního pracovníka a maséra pro zdravotnická zařízení, cvičitele zdravotní tělesné výchovy pro dospělé, cvičitele tělovýchovné všestrannosti pro předškolní děti, instruktora plavání specializovaného i na nejmenší kojence, se těmito činnostmi zabývám od roku 1998.
A moje životní krédo? Dobrými pohybovými návyky a správným zacházením se svým tělem se velmi účinně předchází zdravotním obtížím. Jako bonus, kterého se mi v tomto povolání dostává je práce s dětmi, která je vždy prostoupena pozitivními emocemi. A báječné je, že jejich účinek funguje oboustranně.
Renata Snítilová, provozní, barmanka
Pracuji v Juklíku od roku 2008. Ale již delší dobu před rokem 2008 jsem Juklík navštěvovala jako maminka se svojí dcerou. Většinu času trávím v kanceláři a snažím se zajistit všechny ty dobrůtky a hezké věcičky. Ale ráda vystřídám kancelář za bar a doporučím vám kávičku, něco dobrého pro vás a vaše děti. Přímo na místě mám možnost zjistit, co by vám ještě udělalo radost a jak můžeme naše služby vylepšit.

Marcela Štěpánková, instruktorka
Po úspěšném splnění zkoušek na FTVS UK - učitel plavání C a dokončení kurzu instruktora kojeneckého plavání jsem v roce 2006 doplavala až do Juklíků. Po studiu oboru vychovatelství na Pedagogické fakultě Uk jsem našla obor, který mě plně uspokojuje a kde jsem uvedla do praxe mé sportovní a pedagogické zkušenosti.
Se svým synem ráda sportuji - plavání, in line brusle, kolo, lyže. A když se najde trochu volna, ráda s čokoládou odpočívám u knížek a kvalitních filmů.

Gábina Tyšlerová, instruktorka
V Juklíku předcvičuji aqua-aerobic od úplného začátku, tj. od roku 2000 :-) Každé pondělí večer se snažím rozpohybovat a pobavit partu holek. A co mi udělalo největší radost? Že mnohé z nich přitáhly ke cvičení i svoje maminky.
Já sama mám ráda vodu v každém skupenství. Takže plavání, lodě, lyže a brusle mě provázejí celý rok.
Hana Zemánková, instruktorka
V Juklíku pracuji jako instruktorka od roku 2002. Věnuji se miminkům od několika málo měsíců na vaničkách i větším dětem na bazénech nebo na cvičení. Mám dvě dcery se kterými trávím většinu svého volného času a užívám si s nimi Juklík i v roli rodiče. Miluji hory, čokoládu a dobré bílé víno.
Ostatní informace
Chcete-li plavat se svým dítětem v Juklíku, není to žádný problém. Stačí si vybrat provozovnu, která vám polohou vyhovuje, zvednout telefon a zavolat. Zápisovým oddělením vám budou nabízena volná místa hodící se vašemu dítěti věkem a stupněm pokročilosti. Věříme, že si vyberete.
V případě, že jste již našimi zákazníky, je zápis na další kurz poněkud odlišný. V případě, že chcete pokračovat a hodina a den vám vyhovují, stačí v řádný termín zaplatit pokračování a už se o nic starat nemusíte. Nevýhodou je, že se musí zaplatit poměrně dlouho dopředu. Po ukončení placení stávajících zákazníků beze změn, teprve zjistíme, kdo pokračuje a můžeme uvolněná či nová místa nabízet dál. Ve druhém kole se zapisují zázazníci, kteří k nám již chodí, ale z nějakého důvodu potřebují změnit termín svých hodin. A aby to bylo ještě komplikovanější, první na řadu přicházejí maminky se sourozenci, protože kombinovat dvě a více dětí je mnohem těžší. Teprve v momentě, kdy máme uspokojeny stávající zákazníky, můžeme nabízet volná místa novým klientů. A tento proces také nějakou dobu trvá.