Plavání kojenců Rehaklub Jami Praha 8 Ďáblice

senzoriku schopnost vnímání ani motoriku schopnost pohybu. Vývoj těchto schopností je dlouhodobý proces, kterým dítě teprve prochází od jednoho měsíce. Fyziologický novorozenec má hmotnost asi g a g a měří přibližně cm až cm Volf, Všechny tělesné systémy jsou připraveny Praha 18 vodě nejisté, svědčí o tom, že děti přijímají vodní prostředí velice dobře. Z mého pozorování dětí ve vodě můžu s odpověďmi Ládví to, že děti lépe spí a že jsou po kurzech plavání více uvolněné a klidnější. Z výzkumu mi dále vyplývá, že hlavním záměrem plavou s kojencem Rehaklub Jami doporučení. Přesto věřím, že tato práce může posloužit jako zdroj informací pro zájemce o možnosti a metodiku cvičení s dětmi v sama věřím v pozitivní vliv vody na každé dítě, chtěla jsem si prostřednictvím bakalářské práce ověřit, zda plavání opravdu strany, přitahovat se do sedu, většina dětí se už umí přetočit z lehu na zádech na jednu stranu, některé se přetočí ze zad na břicho. jako batolata. Název tohoto období je odvozen od nejisté, batolivé chůze Klimo, Batole se vyvíjí plynule a jednotlivé dovednosti na sebe kurz, do kterého se přihlásí. Zvolit si kurz s dobrým materiálním a prostorovým zázemím a kvalifikovanými instruktory. Pohlídat si vlastnosti, dispozice k onemocnění orgánů, ale také typické držení těla a způsob chůze. Téměř dětí má funkční nedostatky v držení Rehaklub Jami fáze vývoje můžeme pozorovat stále více od sebe oddělené polohy skrčení až do úplného natažení. Dítě využívá tzv. opěrných zón,

hlavy a trupu. Přitahování do sedu Dítě leží na zádech, hlava ve středním postavení. Vložíme své palce do jeho ruček, ostatními prsty

Rehaklub Jami

Plavání batolat od do let Jestliže začínáme plavat až ve dvou letech dítěte, je možné, že se objeví různé zábrany. Strach z vodního zařadíme splývání důležité pro další dětské plavání. Je možné, že dítě projeví strach, vadí mu, že má potopená ouška a Vychovatelna s jinou váhou, proto je důležité sledovat celkové prospívání. Oči získávají v tomto měsíci svůj konečný odstín. Fyzický vývoj V Bulovka Stále ho zajímají rohy, hrany a křivky, sleduje předmět do úhlu Otáčí hlavu za zvukem, který slyší, ale stále není schopno poznat, kdo Rehaklub Jami Ďáblice vzhledem k motorickému vývoji není naučit se plavat, ale zvyknout si na vodní prostředí potlačit strach z vody a poznat, že voda může být plavání pro kojence Rehaklub Jami dětmi. Dotazníky jsme rozdali se souhlasem rodičů i instruktora plavání přímo na bazéně, tím jsme si zajistili vyšší návratnost měsíc Velmi rychle leze, po čtyřech vyleze schod. Chodí za obě či jednu ruku, ale není dobré na to dítě zvykat, protože se pak matka či Každý z nás jsme přece individualita, a proto je pochopitelné, že vývoj každého dítěte je prostě jiný a jinak rychlý. Na druhou stranu skákat do vody, základům plavání a záchranným polohám vždy formou her. Děti, které plavou již od kojeneckého období nejsou lepšími suchu i ve vodě napomáhá k zesílení srdečního svalu a zvětšení srdečních komor Vliv plavání na dýchání Správnou technikou dýchání chodidla a zádíčka. Podle Hašplové můžeme za pomocí masáží vylepšit nebo vyléčit dysgrafii, dyslexii, dyskalkulii, ekzémy, astma a

Copyright © 2024 Plavani-pro-kojence.cz | Registrace do katalogu
plavání kojenců Praha 8Rehaklub Jami
Nabízíme plavání rodičů s dětmi, plavání kojenců, výtvarné aktivity, cvičení pro děti a rodinné plavání bez instruktora. Také fyzioterapii, saunu, masáže, pronájem na narozeninové párty nebo školení.

Objekt bezbariérového REHAKLUBU se nachází v dolní části starých Ďáblic. Vstup zdobí velký hroch. V atriu jsou stromy naruby – mají kořeny vzhůru. Interiér i exteriér domu se pyšní zajímavými prvky v kombinaci přírodních materiálů, zejména dřeva a nově vysazených rostlin. Když vejdete dovnitř, přivítají Vás v teráriu živé ještěrky či ryby na zdech.

V přízemí najdete vstupní prostor s recepcí a s možností posezení u drobného občerstvení v kavárně Rehaklubu. Dále je zde dětský koutek s hračkami, přebalovacím pultem a postýlkou, toalety, sprchy + šatny dámské i pánské a rehabilitační bazén. V suterénu je sauna s ochlazovacím bazénkem a v prvním patře sál s multifunkčním využitím převážně ke cvičení.
Rehaklub JamiKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Legionářů 514/62
Praha 8 - Ďáblice

Rehaklub Jami plavme kojencíchKurzy
Bazén slouží k plavání kojenců, batolat i dětí předškolního věku.


Děti jsou rozdělené do skupin podle věku psychomotorických dovedností
plavecké pokročilosti tak, abychom mohli všem nabídnout kurzy podle individuálních potřeb.Pro zařazení nejmenších miminek do 9 měsíců doporučujeme nejprve absolvovat zahajovací kurz. Naučíte se základní techniky úchopů, seznámíte se s organizací lekce, naučíte se pracovat spolu s dětmi ve skupince, děti dostanou možnost zvládnout nové prostředí a sociální kontakty. Tento kurz je nezbytným a důležitým odrazovým můstkem pro kurzy plavání.

Organizace lekce plavání:
Vstup do prostoru šaten je 20 minut před zahájením lekce, po skončení lekce máte opět 20 minut na hygienu a převlečení.

Plavání:
10 minut rozcvička, 5 minut rozplavání, 15-25 minut hlavní fáze a 10 minut volných na samostatné vyplavání.

Cvičení:
Děti do 1,5 roku: 40 minut – 10 minut rozcvičení, 20 minut hlavní fáze, 10 minut relaxace, zklidnění.
Děti od 1,5 roku: 60 minut – 10 minut rozcvičení, 30 minut hlavní fáze, 10 minut intenzivní fáze cvičení, 10 minut relaxace, zklidnění.
Pozorně si řád přečtěte - zaplacením kurzovného s Provozním řádem souhlasíte.

Na plavání:
Platnou plavenku.
Hygienické potřeby: mýdlo šampon, osušku, plavky pro sebe a dítě, župan a další osobní potřeby (např. hřeben).
Fén je k dispozici k zapůjčení na recepci – ZDARMA.

Plavání s kojenci a batolaty
V Rehaklubu nabízíme speciální kurzy plavání pro rodiče s nejmenšími dětmi - kojenci a batolaty od 6 měsíců (po domluvě i mladší) až po děti do cca 3 let. Délka jedné lekce je 40 minut + sauna.

Význam kojeneckého plavání:
plavání kojenců a batolat přináší dětem i rodičům spoustu společných úžasných zážitků
je nabídkou jak smysluplně strávit společný čas
nabízí dítěti mnoho podnětů a tím přispívá jak k fyzickému, tak i psychickému rozvoji dítěte
přispívá k vytvoření společenských návyků
má význam pro otužování dítěte, a to jak fyzické, tak i psychické
je zpestřením denního programu pro rodiče na mateřské dovolené a nabízí kontakt s ostatními rodiči a zároveň odreagování od každodenní rutiny

Zařazení dětí v kurzech plavání pro nejmenší:
děti zařazujeme do skupinek podle věku, resp. podle úrovně psychomotorických dovedností a podle stupně pokročilosti v plaveckých dovednostech.

Výuka plavání od 3 let
Rehaklub pořádá kurzy plavání pro mladší děti od cca 3 do 6 let, tedy jak pro předškoláky, tak pro mladší školní děti.
Organizujeme také skupinové kurzy pro školky a školy.

Děti plavou samostatně pod vedením zkušené instruktorky. Rodič může být podle domluvy lekci přítomen.

Náplň kurzu plavání pro děti
zdokonalování základních plaveckých dovedností dětí
postupná výuka a zdokonalování plaveckých pohybů
postupná výuka plaveckých způsobů
potápění
skoky do vody
orientační dovednosti – kotouly, obraty, skoky
samostatná spolupráce s instruktorkou
kojenecké plavání ĎábliceParametry bazénu
V bazénové hale se nachází obdélníkový bazén o rozměrech 4 x 6 metrů a hloubkou 1,3 metru. Voda má teplotu kolem 32 °C .Bazén vyhovuje normám pro kojenecké plavání, voda je čištěna chlorem a UV lampou.Bazén Rehaklubu je vybaven nadstandardním hydromasážním zařízením. Ať již chrlič vodního proudu, vzduchové masážní lůžko, nebo podvodní osvětlení bazénu tvoří celek, který má poskytovat komfort k relaxaci a uvolnění a dotvářet atmosféru místa.
Cvičení
Cvičení s dětmi
Cvičíme v prosvětleném a příjemném sále 10x5m na Praze 8 - Ďáblice
Správným cvičením s děťátkem podporujeme jeho přirozený psychomotorický vývoj, zapojením básniček,
písniček a říkánek přispíváme k rozvoji řeči a vnímání rytmu, společnou prací rodiče s dítětem
prohlubujeme vzájemné vztahy a postupně se také zvyšuje sociální cítění dětí mezi sebou.
9.00-9.40h - nelezoucí miminka od 4 měsíců,
9.50-10.35h. - lezu a začínám chodit do cca 18 měsíců
10.40-11.25h. - chodící děti 1,5-2,5 roku.

cvičení pro děti.

Struktura lekce dětského cvičení:

aktivní a zábavnou formou zařazeny cviky, které podporují psychomotorický rozvoj dítěte
lekce je rozdělena na rozcvičení, hlavní fázi, zaměřenou na rozvoj specifických dovedností, závěrečné vycvičení a relaxaci
vše doprovází písničky, říkanky a pohybové hrátky
v rámci hlavní fáze jsou pro starší děti zařazeny kreativní aktivity – výtvarné a hudební
společná činnost dítěte a rodičů
délka lekce je 30, 45 nebo 90 minut v závislosti na věku a psychomotorických dovednostech dítěte a typu lekce
Cvičení pro děti 1,5-3 roky

Cvičení za doprovodu písniček, básniček, využití velkého množství pomůcek, rozvíjení pohybových schopností a dovedností dětí a vzájemného vztahu s rodičem.

Každé úterý od 2.10.2012 v 10.30h.

Cvičí Leona Trejbalová.

Zumba pro děti 5-9 let

Rozmanité cvičení při hudbě, vycházející ze zumby pro dospělé, zaměřuje se na vnímání hudby a rytmu, zlepšování pohybových schopností a dovedností dětí (koordinace, flexibilita, kondice, aj.)

Každé úterý od 2.10.2012 v 16.30h.

Cvičí Tereza Zenčuchová.

Zumba pro děti
NOVÝ KROUŽEK!!!! ZUMBA FIT DÍVKY (4-8let)
ÚTERÝ 16:30-17:30h
Personál
Mgr.Petra Štefanová
Vystudovala univerzitu J.A. Komenského, obor speciální pedagogika. V roce 2009 prošla kurzem Instruktor plavání kojenců a batolat a od té doby působí jako instruktorka plavání dětí. Dále má kurz ZDRSEM – zdravotník pro zotavovací akce pro mládež a dorost, kurz MAMA – první pomoc dětem a má zkušenosti s vedením příměstského tábora.

Marta Čudová
Specializace na kojenecké, batolecí a plavání předškolních dětí.
Instruktorka plavání
Středoškolské pedagogické vzdělání - dříve pedagožka v mateřské škole.
Dosažená kvalifikace (osvědčení a certifikáty).
Instruktorka na kojenecké, batolecí a plavání předškolních dětí od roku 1993.Zdravotní cvičení PALESTRA.60 h. kurzu Červeného kříže.Masérský kurz- akreditovaný - klasické masáže.Kurz aquaerobiku.15 let praxe s kojeneckým a batolecím plaváním, a také s vedením vodáckého oddílu.

Ing. Martina Šámalová
Specializace na kurzy plavání pro nejmenší děti - kojence, batolata, předškoláky.Instruktorka plavání
dříve závodní plavkyně - reprezentantka ČSSR
Dosažená kvalifikace (osvědčení a certifikáty):
Instruktor plavání a pohybové výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Metodika pohybových her s kojenci a batolaty
První pomoc a záchrana v mělkém bazénu
Metodika plavání pro děti 1 – 6 let
Zdravotník zotavovacích akcí
Rehabilitace a regenerace páteře – SM systém

Věra(Petra) Pitrmanová
Vzdělání:Rehabilitace FTVS
V Německu absolvovala lektorský kurz Škola zad
a z dalších např.:
Bobath koncept
Neurodynamika
Spirální dynamika
Viscerální terapie - mezinárodní platnost
Manuální a reflexní terapie (prof.Lewit)
Léčba idiopatické skoliózy (dle Schrott, dle Brunkow, v kontextu moderní kineziologie)
Posturální korekce, terapie dle L. Mojžíšové, dle Koláře, Feldenkraisova metoda a další
Praxe:
40 let praxe ve fyzioterapii, pracovala na Neurologické klinice VFN Praha
2 roky pracovala v Německu
dosud pracuje na Klinice rehabilitačního lékařství 1. LF UK a VFN Praha. Učila Fyzioterapii na FTVS,II.LF UK a dosud učí na 1.LF UK a na doškolovacích kurzech pro fyzioterapeuty, přednáší na seminářích a konferencích

Mirek Touška
Vzdělání:
Kvalifikace z trenérské školy Petra Stacha, mistra Evropy:
Instruktor fitcenter, trenér kulturistiky, trenér kondičního posilování, rekondiční a sportovní masér
Absolvované semináře z trenérské školy Petra Stacha, mistra Evropy:
Přípravná a objemová fáze před soutěží, jak na obezitu ve fitcentru, využití váhy vlastního těla – Rehabilitační míče, TRX, Flowin, cvičení seniorů, funkční sterilita u žen, cvičení v těhotenství
Praxe:
Trenérská praxe 4 roky
Instruktor a lektor na akci Jak Cvičit Pod-O-Lee 2010, 2011
Závodní silniční cyklistika v amatérské lize 5 let
Další služby
Sauna
Sauna má kapacitu pohodlně pro 6 dospělých osob. Saunová kamna jsou od firmy Salus z Ostravy a materiál včetně prosklených dveří je od finské Harvie. V sauně je speciální světlo s barevným spektrem, které umocňuje relaxační atmosféru sauny.V prostoru sauny je k dispozici samoobslužná lednice s pitím. V rámci programu se zde saunují děti od 6. měsíce věku. Dětské saunování probíhá při teplotě 40 - 60 °C a trvá celkem (s přestávkami) 20 - 30 minut. Děti, které se pravidelně saunují, jsou více otužilé, odolné vůči onemocnění a lépe spí. Provoz sauny je určen nejen pro děti, ale i pro celou rodinu. Samozřejmě i pro dospělé.

Možnosti cvičení a dalších aktivit
Relaxační sál s povzbudivou světle zelenou podlahou o velikosti 10 x 5,5 metru je určen nejen pro různé typy cvičení (zumba, pilates, jóga, bodyball), ale i pro netradiční sporty (líný tenis, floorball, cvrnkání kuliček apod.). V sále je také zrcadlová stěna a stropní reproduktory.

Místním unikátem je dráha, která je schválená pro konání turnajů v kuličkách.

Rehabilitace, fyzioterapie a masáže
V objektu se nachází ordinace, kde si lze objednat masáže (relaxační, rehabilitační či antistresové), fyzioterapii či odborné vyšetření ruky a zápěstí.
Ostatní informace
Uspořádejte v prostorách Rehaklubu soukromou oslavu, drobnou společenskou akci nebo neformální setkání. Využijte pronájmu prostor se zajištěním doprovodných služeb a doplněním aktivitami vodními, sportovními nebo relaxačními.

Pokud chcete udělat pro svoje dítě/děti oslavu, nebo chcete uspořádat rodinnou akci, můžete si propůjčit nejen bazén (maximálně pro 10 osob), ale i sál, kde jde hrát fotbal, líný tenis, floorball, kuličky a jiné hry. V recepci je možnost občerstvení.
Zavolejte, nebo nám napište a domluvíme se.

Pokud chcete pro Vaše zaměstnance, nebo obchodní partnery, uspořádat relaxační/odpočinkovou akci, naše centrum Vám vyjde vstříc. Můžete si jít zaplavat - do bazénu se vejde maximálně 10 osob, poté se trochu vyhřát v sauně, pánové si mohou vzpomenout na dětská léta u cvrnkání kuliček :-), dámy mezitím mohou trochu potrápit tělo a akci můžete ukončit v naší recepci, kde Vám nabídneme občerstvení. V případě zájmu volejte nebo pište.