Copyright © 2024 Plavani-pro-kojence.cz | Registrace do katalogu
plavání kojenců Praha 4Klub Draco
Klub Draco nabízí plavání dětí, kojenců batolat. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku a pro ty úplně nejmenší (od 6.týdnů do půl roka) pořádáme kurzy vaničkování.

Klub Draco má bazén se slanou vodou, která splňuje veškeré hygienické parametry pro plavání těch nejmenších. Po plavání je také možné chvíli posedět ve společenské místnosti, kde je možné zakoupit občerstvení a děti si můžou pohrát v dětském koutku.
Klub DracoKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Ve Studeném 117/5a
Praha 4 - Braník

Po: 8:30 - 20:00
Út: 9:00 - 13:45, 14:00 - 20:00
St: 8:30 - 13:30, 14:00 - 19:00
Čt: 8:30 - 14:00, 14:30 - 19:00
Pá: 8:30 - 14:00

Klub Draco plavme kojencíchKurzy plavání
PLAVÁNÍ DĚTÍ S RODIČI (5 měsíců - 3 roky)

Kurzy plavání kojenců a batolat mohou navštěvovat miminka od ukončeného 5. měsíce až do 3-4 let (závisí to individuálně na každém dítěti, odkdy zvládne přechod na kurzy bez rodičů). Kurzy jsou rozděleny podle věku a v kurzu je vždy maximálně 6 dětí (výjimečně 7).

Kurzy jsou vypisovány ve 3 obdobích:

1. září-prosinec
2. leden-březen
3. duben-červen

Na lekce pak docházíte každý týden ve stejném čase. Lekce trvá 30 minut.

Děti tyto kurzy vždy absolvují s jedním z rodičů (či jakýmkoliv jiným dospělým doprovodem). Je také možné si nejprve přijít lekci jednorázově vyzkoušet, abyste věděli, jestli se vám plavání bude líbit :) Kvůli místu v kurzu je vždy lepší absolvovat zkušební lekci v předchozím plavacím období, než na které se chcete přihlásit (chcete např. navštěvovat jarní kurz od dubna, tak se pro zkušební lekci ozvěte nejlépe během ledna či února).

Lekce jsou vedeny formou her s říkankami, písničkami. K výuce používáme speciální plavecké pomůcky. Děti si postupně zvykají na vodní prostředí, otužují se. Učíme je splývavé poloze na bříšku a zádech, osvojují si orientaci ve vodním prostředí, výdechy do vody. Děti se učí potápět, trénujeme skoky do vody. Vše je vedeno nenásilnou formou za pomoci her a pomůcek. Po zvládnutí těchto dovedností lze od 3 let nastoupit do kurzu bez rodičů, kde už se pomalu přechází na trénování plaveckých způsobů.


PLAVÁNÍ DĚTÍ BEZ RODIČŮ (3 - 8 let)

Kurzy plavání dětí bez rodičů jsou pro děti od 3 do 6 let. Děti již plavou samy bez rodičů ve vodě. Kapacita dětí v kurzu je maximálně 6-7 dětí. Děti jsou do kurzů rozděleny dle věku a zkušeností.

Kurzy jsou vypisovány ve 3 obdobích:

1. září-prosinec
2. leden-březen
3. duben-červen

Na lekce pak docházíte každý týden ve stejném čase. Lekce trvá 45 minut.

Lekce je vedena hravou, nenásilnou formou. V kurzech bez rodičů učíme děti potápět, splývat na zádech, bříšku. A postupně děti osvojují základy plaveckých způsobů (znak, kraul). Nejdůležitější metodou při aktivitách dětí je hra a motivace veškeré pohybové činnosti, protože při hře voda není nepříjemným prostředím.

Pro pokročilejší děti (cca 6-8 let, nejlépe v návaznosti na předchozí kurzy plavání bez rodičů) nabízíme kurz zaměřený na výuku plaveckých způsobů a základy potápění. V kurzu jsou maximálně 4 děti.


VANIČKOVÁNÍ (6 týdnů - 5 měsíců)

Vaničkování je určeno pro miminka od 6. týdne a probíhá zhruba do 5 měsíců dítěte. Jedna vanička trvá zhruba 30-60 minut (doba ve vodě 10-30 minut), záleží na věku a náladě miminka :). Lze zakoupit jednotlivou lekci nebo celý kurz vaničkování, který má 5 lekcí a je za zvýhodněnou cenu.

Vaničkování probíhá individuálně (pouze maminka s miminkem a instruktorka). Po přihlášení vám pošleme kontakt na konkrétní instruktorku, se kterou si pak už budete lekce domlouvat podle vašich časových možností. Přihlásit se tedy lze celoročně (mimo července, srpna, kdy máme letní prázdniny).
kojenecké plavecké BraníkO BAZÉNU
Konstrukce bazénu je samonosná plastová nádoba o rozměrech 6,6m x 3,6m, se zaoblenými rohy. Schodiště do bazénu je v rohu se zakulacenými schodnicemi, rovněž z plastu. Okolo celého bazénu je umístěn přelivný žlábek. Hloubka bazénu k přelivnému žlábku je 1,3m.

Množství ředící vody se řídí počtem návštěvníků za den, přičemž na každého návštěvníka se denně obměňuje minimálně 45 l vody a obměna probíhá za provozu bazénu.

Odběry vody pro laboratorní kontrolu provádí ZÚ se sídlem v Praze. Odebírají se dvakrát za měsíc vzorky pro mikrobiologickou kontrolu a jednou za měsíc i pro chemickou kontrolu. Četnost odběru je dána vyhláškou.

Bazén je naplněn slanou vodou, která je hygienicky nezávadná. Je vhodná pro alergiky, či astmatiky. Také může mít pozitivní účinky na děti s atopickým ekzémem. Slaná voda nedráždí dětem oči, ani pokožku. Slanost je zhruba pětinásobně nižší než v moři.
plavání s kojenci Praha 4Účinky plavání na miminka
Umožňuje rozvoj motorických schopností dětí
Utužuje kontakt mezi rodičem a dítětem
Zlepšuje spánek
Podporuje chuť k jídlu
Otužování
plavání kojencůZázemí
Nově vybudované objekty vyhovující prostorovým charakteristikám
Prostory vyhovující vysokým hygienickým nárokům
Kulturní zázemí s ohledem na děti i dospělé
Neveřejný bazén
Při převlékání a sprchování dětí včetně rodičů je zajištěna bezpečnost převalujícího, lezoucího i chodícího dítěte
Relaxační prostor sloužící pro aklimatizaci po plavání (je všeobecně doporučováno lékaři, aby především děti neopouštěly prostory klubu bezprostředně po ukončení lekce plavání)
Nový bazén je přísně dimenzován pro kojenecké plavání. Naše balneotechnika vyhovuje všem přísným hygienickým normám
Optimální teplota vody a vzduchu
Plavecké pomůcky pečlivě vybíráme tak, aby vyhovovaly kojencům z hlediska vhodnosti, kvality a hygieny
Bazén se slanou vodou