Copyright © 2019 Plavani-pro-kojence.cz | Registrace do katalogu
plavání kojenců Praha 4Klub Draco
Klub Draco nabízí plavání dětí, kojenců batolat. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku a pro ty úplně nejmenší (od 6.týdnů do půl roka) pořádáme kurzy vaničkování. Pro nastávající maminky tu bude probíhat plavání pro těhotné.

Klub Draco má bazén se slanou vodou, která splňuje veškeré hygienické parametry pro plavání těch nejmenších. Po plavání je také možné chvíli posedět ve společenské místnosti, kde je možné zakoupit občerstvení a děti si můžou pohrát v dětském koutku.
Klub DracoKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Ve Studeném 117/5a
Praha 4 - Braník

Po: 8:00 - 17:00
Út: 8:00 - 17:00
St: 8:00 - 17:00
Čt: 8:00 - 17:00
Pá: 8:00 - 17:00

Klub Draco plavme kojencíchKurzy plavání
PLAVÁNÍ KOJENCŮ A BATOLAT
Kurzy plavání kojenců a batolat jsou rozděleny podle věku v rozmezí cca 3-5 měsíců. S kurzy je možné začít od ukončeného pátého měsíce dítěte a probíhají zhruba do 3 až 3,5 let. Děti tyto kurzy vždy absolvují s jedním z rodičů. Délka jedné lekce je 30 minut.

Kurzy jsou vypisovány třikrát ročně, a to v období září-prosinec, leden-březen, duben-květen. Každý kurz má tedy jiný počet hodin v závislosti na délce měsíce, či množství prázdnin a státních svátků. Je také možné absolvovat hodinu jednotlivě, pokud se nejdřív chcete podívat, jak hodiny probíhají, či nechcete kupovat celý kurz. Jednotlivá hodina ale vychází dráž (viz. ceník ) a také je omezena maximální kapacitou kurzu, která je 5-6 dětí. Volné místo na jednotlivých kurzech je možné zjistit při napsání mailu nebo telefonicky.

V případě zájmu budou tyto kurzy probíhat i s anglicky mluvící instruktorkou.

PLAVÁNÍ DĚTÍ
Kurzy plavání dětí jsou pro děti od 3 do 6 let. Jediný rozdíl oproti kurzům pro kojence a batolata je, že již probíhají bez rodičů ve vodě. Délka jedné lekce je 45 minut.

VANIČKOVÁNÍ
Vaničkování je určeno pro miminka od 6. týdne a probíhá zhruba do půl roku dítěte. Lekce trvá 30 minut. Lze zakoupit jednotlivou lekci i kurz vaničkování, který má 5 lekcí.

PLAVÁNÍ TĚHOTNÝCH
Kurz plavání těhotných je určen pro ženy od počátku těhotenství až do 38. týdne, ale záleží také na pocitech každé nastávající maminky. Je možné zakoupit permanentku na 10 lekcí nebo jednotlivé hodiny. Kapacita lekce je 5-6 nastávajících maminek.
kojenecké plavecké BraníkO BAZÉNU
Konstrukce bazénu je samonosná plastová nádoba o rozměrech 6,6m x 3,6m, se zaoblenými rohy. Schodiště do bazénu je v rohu se zakulacenými schodnicemi, rovněž z plastu. Okolo celého bazénu je umístěn přelivný žlábek. Hloubka bazénu k přelivnému žlábku je 1,3m.

Množství ředící vody se řídí počtem návštěvníků za den, přičemž na každého návštěvníka se denně obměňuje minimálně 45 l vody a obměna probíhá za provozu bazénu.

Odběry vody pro laboratorní kontrolu provádí ZÚ se sídlem v Praze. Odebírají se dvakrát za měsíc vzorky pro mikrobiologickou kontrolu a jednou za měsíc i pro chemickou kontrolu. Četnost odběru je dána vyhláškou.

Bazén je naplněn slanou vodou, která je hygienicky nezávadná. Je vhodná pro alergiky, či astmatiky. Také může mít pozitivní účinky na děti s atopickým ekzémem. Slaná voda nedráždí dětem oči, ani pokožku. Slanost je zhruba pětinásobně nižší než v moři.
plavání s kojenci Praha 4Účinky plavání na miminka
Umožňuje rozvoj motorických schopností dětí
Utužuje kontakt mezi rodičem a dítětem
Zlepšuje spánek
Podporuje chuť k jídlu
Otužování
plavání kojencůZázemí
Nově vybudované objekty vyhovující prostorovým charakteristikám
Prostory vyhovující vysokým hygienickým nárokům
Kulturní zázemí s ohledem na děti i dospělé
Neveřejný bazén
Při převlékání a sprchování dětí včetně rodičů je zajištěna bezpečnost převalujícího, lezoucího i chodícího dítěte
Relaxační prostor sloužící pro aklimatizaci po plavání (je všeobecně doporučováno lékaři, aby především děti neopouštěly prostory klubu bezprostředně po ukončení lekce plavání)
Nový bazén je přísně dimenzován pro kojenecké plavání. Naše balneotechnika vyhovuje všem přísným hygienickým normám
Optimální teplota vody a vzduchu
Plavecké pomůcky pečlivě vybíráme tak, aby vyhovovaly kojencům z hlediska vhodnosti, kvality a hygieny
Bazén se slanou vodou