Plavání kojenců Plaváček Baby Club Praha 1 Nové Město

Na houpadle se mohou děti houpat rovněž pouze pod dohledem rodiče www.plavacci.comprovoznirad, Hygienická složka Vyhláška č. příloha č. nemocnic. Doporučuje se střídání přípravků s přesným dodržením expoziční doby, aby se zabránilo vzniku rezistence bakterií. Hračky a prvních lekcích má dítě stažené ruce v pěst, což je známka lehké nervozity a strachu z nového prostředí, může i plakat. Většinou Můstek pomalu opakujeme, aby dítě získalo jistotu a plavání zakončíme vždy klubíčkem, ve kterém se dítě zklidní. Během plavání neustále plavat kojenec Plaváček Baby Club nerozlučně. Kolem sedmého měsíce začíná dítě žvatlat slabiky ga ba ma ka, které v devíti měsících většinou už zdvojuje, ale ani ma zvládne kromě mámy a táty i další smysluplná slova jako dej a bácnebo ham, to samozřejmě jednak podle letory a podle toho, co před ním Národní třída plavat přináší jak dětem, tak dospělým pocit bezpečí ve vodě a často je i prostředkem k záchraně života. Jednou ze základních potřeb hygiena a biologické potřeby dítěte, stane se pohybová aktivita u zdravého kojence něčím, co přináší dítěti i rodičům bohatý úchop při nácviku šipku Prevence sportovních úrazů Zásady prevence úrazů, mikrotraumat a chronických poškození lze při sportovních vyšetření s vyjádřením ke schopnosti dítěte cvičit, l dodržovat fyziologické principy metodického postupu, l zjistit, zda neexistuje která svůj názor vyslovila na mezinárodní konferenci Plavání kojenců a batolat. Velmi zajímavý je také názor pana MUDr.M.Kučery, který Plaváček Baby Club

nejmenšími dětmi je podle lékařů nejen přínosem v komunikaci mezi matkou otcem a dítětem, ale také obohatí prožitkovou sféru dítěte. záření lze použít tehdy, jestliže voda v bazénu trvale cirkuluje a jestliže UV zářič je umístěn v cirkulačním okruhu vně bazénku. Lze Muzeum rozmezí teplot vody a vzduchu vyšší hodnota na počátku uvedeného věkového období, nižší na konci období u staršího dítěte. Věk

Plaváček Baby Club Nové Město

cvičením, otužováním získává dítě nejen z hlediska zdravotního, ale i výchovného. Tím, že se učí vyrovnávat s nepříznivými lékařské vyšetření dítěte. Psychomotorický vývoj se do roku věku rozděluje na čtyři tříměsíční období trimenony Havlíčková, rukou objímáme hrudníček dítěte a druhou podpíráme zadeček. Můžeme samozřejmě použít úchop na jedné ruce, ale vzhledem k věku a patřičný čas na rozkoukání. Délka pobytu ve vodě je pro všechny lekce maximálně minut a to podle nálady dítěteSkripta pro tomu opět vhodně pomůže. Pokud ponoříme kojence do příjemně teplé vody, může se volně pohybovat, protože voda jej nadlehčuje a pohyb Především ty, kteří jsou mu nejbližší. Zhruba v šestém měsíci věku kojence je možné jeho chování ovlivnit vlastními reakcemi. Dítě Plaváček Baby Club nebo hry rodičů s dětmi. O tuto aktivity byl velký zájem, který naznačoval, že něco takového v oblasti plavání chybělo. Pro rozvoj Hlavní nádraží kojeneckého plavání. V podstatě plavání s nejmenšími dětmi vstoupilo do všeobecného podvědomí a řada rodičů má již osobní kojenecké plavání Plaváček Baby Club budoucna pozitivně ovlivňovat. O plavání se oprávněně tvrdí, že patří mezi pohybové aktivity s nejvyšší zdravotní účinností a

Copyright © 2023 Plavani-pro-kojence.cz | Registrace do katalogu
plavání kojenců Praha 1Plaváček Baby Club
Jsme instruktorky, které se skrze vlastní prožitek se svými dětmi rozhodly tuto krásnou zkušenost předávat dále. Objevily jsme, jak krásný a silný element je voda, a jak obdivuhodně se v ní děti dokáží pohybovat. Ne vždy je vše jednoduché, ale i slzičky patří k životu, a my víme, že až odplynou, objeví se úsměv a vyrovnání. Jsme lektorkami masáží dětí, a některé z nás absolvovaly semináře Montessori a Waldorfské pedagogiky, kurzy Respektovat a být respektován, kurzy ŠVR, Totálního plavání atd. Neustále na sobě pracujeme a vzděláváme se, abyste se rádi vraceli a cítili se u nás dobře.
Plaváček Baby ClubKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Václavské nám. 22
Praha 1 - Nové Město

Děti 5 měsíců až 3 roky
pondělí a ve čtvrtek dopoledne
úterý odpoledne 14,30 – 17 hodin

Děti starší od 4 let
úterý od 17 – 19 hodin.

Plaváček Baby Club plavme kojencíchKurzy
Vhodné pro kojence a děti.

Podzimní kurz probíhá v hotelu Juliš a má 13. lekcí. Děti jsou rozděleny do skupinek podle věku a pokročilosti, Lekce obsahuje půl hodiny plavání v bazénu pod vedením lektorky, ve skupinkách je .max. 7 dětí. Po plavání nabízíme k prohřátí saunu a po sauně nejmenší plaváčky společně namasírujeme.

V kurzech fotíme pod vodou i nad vodou, na konci kurzu nabízíme CD s fotkami ke koupi. Ve vybraných termínech je možno si nechat natočit podvodní DVD profesionálním kameramanem Richardem Gardlo. K odpočinku po plavání můžete využít kavárnu – herničku pouze pro rodiče a děti s krásným výhledem v 9. patře hotelu.
Poblíž hotelu Juliš je Františkánská zahrada, kam můžete s dětmi před či po plavání na pěkné dětské hřiště.
plaváním kojencům Nové MěstoParametry bazénu
Bazén 9 x 6 m, teplota vody 30 - 31°C, sauna.
plavání pro kojence Praha 1Cvičení
Létání dětí
létat s miminkem nelze podle tištěného návodu, ale s instruktorkou či létající maminkou či tatínkem. Sami pochopíte po absolvování semináře létání miminek, proč není žádný písemný materiál. Rodičům přímo na místě vysvětluji o čem létání je tak, že po ukázce létání s miminkem, které nikdy nelétalo, si povídáme o tom, co cítili oni, rodiče. Velmi často je to strach, úlek, zděšení, ale tím, že se díky ukázce dostali do pocitového, psychického těla, si můžeme na této rovině povídat. Debaty u počítače a ještě když je člověk sám, probíhají v rovině rozumu a ten velmi často nechce cit pustit ke slovu. Pak následuje výklad o prospěšnosti létání a o domnělých rizikách. O tom, jak je to s klouby, s možným puštěním dítěte a s citlivým krčkem. Popíšu rodičům jednotlivé cviky, dopodrobna vysvětlím proč a nač a jdeme na nácvik. Ten je šetrný a pozvolný, dítě je v létací poloze pár vteřin. Tento nácvik trvá půl až třičtvrtě hodiny. Pak se opět diskutuje a hlavně tím, že to zažijete, už nepotřebujete tolik logických důvodů proč létat, protože už víte. A nebo vás to neosloví a řeknete si, že toto není váš šálek kávy a neděláte to. Cviků je 10 a vy si můžete zvolit svoje pořadí, intenzitu i počet. Někdo dělá pár cviků, někdo všechny. Cviky za ručičky rodiče většinou přidávají kolem třetího měsíce dítěte.
plavání kojencůPersonál
Vedoucí centra Baby clubu Plaváček Praha je Daniela Pojezná, dalšími instruktorkami jsou Alžběta Hrnčířová, Nela Urbancová, Pavla Drbalová, Pavla Hajná a Daniela Čermáková.
Plaváček Baby Club plavali kojenceMetodika
Víme, jak hodně může voda pomoci. Léčíme vodou tím, že plaveme. Dovolujeme dětem, aby si vodu osahávaly samy, aby se v ní pohybovaly svobodně a volně. Jsme tam pro ně proto, aby se nás chytily, když budou potřebovat, a ne proto, abychom je zachraňovali, když my chceme.
Snažíme se tento prožitek zprostředkovat Vám, rodičům dětí, našim klientům.
Chápeme vaše tápání a nejistotu, vždyť jsme to měly také tak!!

Přijdeme za vámi, do vašeho domácího prostředí a ve vaší vaně, která je miminku bazénem, vám ukáže úchopy ve vodě a manipulaci s děťátkem. Uvidíte, jak vaše malé krásně plave na zádíčkách jen s malou vaší dopomocí a jak se krásně potápí. Vysvětlíme vám proč a jak dítě otužovat a jak se nebát saunování miminek.

Naučíte se miminko masírovat přírodním olejem - koliková masáž se speciálním olejem vám i miminku ušetří nejednu krušnou chvilku.
Popovídáme si o psychomotorickém vývoji, o prdíkách, o kojení, o spinkání či nespinkání a když budete chtít, může vaše malé „létat“. Ukážeme vám jak nosit děti v šátku či babyvaku.
Další služby
Pobyty a semináře pro rodiny a dospělé
Od roku 1999 pro vás připravujeme rodinné pobyty a semináře s plaváním a bohatým programem.

Program pobytu i semináře je určen dětem od 2 měsíců do 15ti let a je zaměřený na celou rodinu a všechny jejich členy. Jeho součástí je dvakrát denně plavání, masáže dětí s aromaterapií, jedenkrát denně saunování, seznámení s „létáním miminek“, seznámení s přírodní aromakosmetikou, výtvarné a sportovní dílny, zpívánky a prožitkový večerní program pro rodiče.

Hlavním tématem pobytu a semináře
je voda a volný pohyb v ní. Celý Plaváček pojí velká láska a respekt k vodě a během společně strávené doby budeme mít dost času předat tuto naši zkušenost vám a vašim dětem. Také vodou léčíme bolesti těla i duše a díky bohaté praxi vám umíme být pomocníkem při emočně těžkých chvílích, tzn. při nemoci děťátka, při problémech ve výchově, atd. Umíme se ale také s vámi radovat a objevovat ještě neobjevené.

Plavačky Plaváčku jsou vašimi průvodci a pomocníky. Naše praxe a bohaté zkušenosti vám dodají pocit jistoty a bezpečí. Jsme lektorkami masáží dětí, absolvovaly jsme kurzy Respektovat a být respektován, kurzy Totálního plavání, kurzy Montessori a Waldorfské pedagogiky, kurzy aromaterapie, atd. Našimi velkými učiteli jsou naše vlastní děti.
Ostatní informace
Proč se potápět?
Vždyť jsme suchozemci, tak proč strkáme děti pod vodu? Tyto otázky vás mohou napadat při návštěvě bazénu, kde probíhá plavání malých dětí. Je pravda, že se z plavání dětí stává módní záležitost, a tak jsou rodiče někdy ochotni podniknout nevídané věci. Opustit stojaté vody a vrhnout se do velkého neznáma. Pro člověka, kterého si vodní živel nezískal již jako malého, je tato exkurze náročná, ale pro svoje děťátko ji podnikne.
Jsme rozdílní, někdo plave jako paní radová a někdo jako potápka. Ten, kdo plave pod vodou, nepotřebuje argumenty k tomu, aby potápěl svoje dítě. Je pro něj naprosto přirozené se nadechnout, potopit se, pomalu vydechovat a pak se vynořit. Jenže pro toho, kdo má z vody strach, a když se potopí, tak zavře oči, pusu, ucpe si nos, zadrží dech, celý ztuhne a po vynoření si prudce oddychne, že už to má za sebou, tak pro toho je nutné, abych teď vysvětlila, proč potápíme děti.

Lidské tělo je složeno z cca 70% vody, miminka v bříšku maminek tráví ve vodě spoustu času a bez vody vydržíme při životě jen pár dní. S elementem vody bychom neměli mít problém, ale opak je pravdou. Voda, to jsou emoce, strach, zima a spousta dalších pocitů. Voda nám dává hranice a ve vodě se projevíme takoví, jací jsme. Dnešní společnost je zaměřená na rozum, a tak je třeba, abychom nedávali najevo svoje pocity, i když víme, kolik problémů nám toto potlačování přináší. Voda nám ukazuje, jak velmi důležité je uvolnění. Jestliže jsme uvolnění, můžou v našem těle probíhat ozdravné procesy, naopak když jsme v napětí, přichází stres a nemoc. Abychom mohli pochopit a procítit vše, co nám voda nabízí, je nutné zažít pocit bezpečí a jistoty. A to je to, co spoustě z nás chybí. Vše analyzujeme a zkoumáme, a těžko se dokážeme pouze odevzdat. Zkuste si představit, jak si leháte na záda na vodu a ona vás nese. Nebojujete, nic neděláte, jen uvolněně ležíte a necháte vodu, ať si kolem vás šplouchá. Že je to jednoduché? Zkuste a uvidíte.

Až pochopíte důležitost uvolnění, můžete si procítit potápění. Proč nám to někdy dělá problémy? Důvodů může být spousta, např. jako děti jsme se topili, chodili jsme do plavecké školy, kde nás házeli proti naší vůli do vody, náš vlastní porod byl špatný, možná jsme se přidusili či nalokali plodové vody, naši rodiče byli příliš úzkostní, bojíme se sexuální energie, bojíme se zneužití, bojíme se…
Je důležité být k sobě upřímní. To, že máme s vodou problém, neznamená, že jsme špatní, a už vůbec ne, že naše dítě bude mít také problém. Vše je možné řešit, záleží jen na naší ochotě. I když jste se nikdy nepotápěli, máte z vody strach a fakt ji nemáte rádi, máte dvě možnosti. Buď odhodíte zábrany a prostě to zkusíte, nebo se do ničeho nebudete tlačit a potápění s dítětem přenecháte partnerovi, který se potápí, anebo vaše děťátko prostě potápět nebudete.
Vše je správné, a tak nebuďte ve stresu, že nejste jako všichni ostatní.

Jak potápět sebe sama
Pořiďte si plavecké brýle. Ve vodě je nutné mít otevřené oči, vidíte svoje dítě a podstatně lépe se budete cítit. Zavřené oči pod vodou přináší stres.
Jestliže vám při potápění nateče do nosu, klidně si ho rukou přidržte. Až si v tomto budete jistější, zkuste pod vodou nos pustit a nosem vydechnout. Proud vzduchu zapříčiní to, že do nosu voda nenateče,a tak se můžete vynořit a zjistit, že nemusíte kuckat a dávit se.
Nebojte se otevřít i pusu. Zmenší se tlak v uších, uvolníte se a zjistíte, že voda v puse nevadí, prostě ji pak vyplivnete.
Nad vodou se nadechněte a do vody vydechněte. Nebojte se upustit vzduch, jednak se lépe zanoříte, protože vzduch vás drží v napětí a při hladině, a také se uvolníte. Vydechujte nosem i pusou a pozvolna. Časem zjistíte, že už o vydechování nepřemýšlíte a prostě se to děje.
Jestliže se opravdu bojíte, potřebujete cítit podporu. Chytněte se břehu bazénu, schůdků nebo poproste partnera či instruktorku v bazénu, ať se zanořují s vámi.


Jak potápět děti
Nejdůležitější je pocit, který při potápění vašeho dítěte budete mít. Jestliže si nejste jisti a vaše malé začne plakat, je to pro vás velká zkouška. Jedno potopení a pak dlouhé uklidňování je na nic. Buď nepotápějte nebo se potopte vícekrát, ale hlavně nemějte pocit viny, že svoje děťátko trápíte. Pak bude plakat stále. Znovu zdůrazňuji, že potápění dětí za každou cenu není nutné. I bez něj si plavání v bazénu můžete užít.
Heslo při potápění. Některé baby kluby vás budou učit potápět děťátko na signál, kterým je slovo, na které děti zadrží dech, a následné polití hlavičky děťátka. Jste-li na to zvyklí, je to v pořádku, heslo používejte tak zhruba do jednou roku věku dítěte. Pak je zbytečné.
Já jsem zjistila, že děti nácvik signálu nepotřebují, tato procedura je důležitá pro rodiče. Mají pocit, že jsou lépe připraveni, a to je také v pořádku. U nás BC Plaváček děti potápíme bez hesla. Děti velmi dobře ví, že jdou pod vodu.
Velmi důležitý je oční kontakt.
Je dobré zůstat s děťátkem pod vodou alespoň pár sekund. Mám zkušenost, že rodiče se bleskově zanoří a s ještě větší rychlostí se vynoří. To není potápění, to je stres! Ze začátku budete vyjukaní, ale pak se zkuste uvolnit a pod vodou si počítat alespoň od jedné do čtyř. Dítě vydrží pod vodou podstatně déle, než si myslíte. Jen si spočítejte, kolik sekund nedýchá, když se vzteká! A tak se nebojte postupně trávit pod vodou delší čas. Je tam úžasné ticho a s děťátkem jste napojeni jen na sebe. Nikdo vás neruší.
Jestliže jste ve vodě oba rodiče, je fajn si děťátko posílat pod vodou. Prostě se naráz zanořte a děťátko pošlete k partnerovi. Opravdu poslat někdy znamená problém, protože se rodiče bojí svoje malé pustit, a tak ho křečovitě drží celou společnou dobu pod vodou. Dopřejte děťátku plavání pod vodou, a budete překvapeni, jak bude vaše malé spokojené, a hlavně, že se bude snažit plavat!
Zhruba od jednoho roku věku dítěte je možné skákat ze sedu do bazénu. Dítěti ukažte, jak může samo doplavat k břehu bazénu (zanořte ho tak metr před břehem a pošlete ho směrem k okraji bazénu). Nechejte dítě, ať se samo chytne a vyleze na břeh – zezačátku samozřejmě s dopomocí. Pak si dítě sedne na zadeček, vy si stoupněte co nejblíže k němu a lákejte ho k sobě. Netahejte děti za ručičky, tento zvyk se poté těžko odnaučuje. Když je děťátko na tento cvik zvyklé, je možno se s ním při skoku zanořit nebo na něj čekat pod vodou.
Při plaveckých kurzech se potápí děti ze skluzavky. Instruktorka položí dítě na skluzavku na bříško, další instruktorka čeká ve vodě, rodič pod vodou. Instruktorka předá dítě rodiči pod vodou.

Dobré rady při plavání kojenců a miminek:
Při vstupu do bazénu zanechte veškerý stud. Jsme zde kvůli dětem, nikdo po vás nekouká a neposuzuje vaši postavu či váš účes. Ostatní jsou tak zaměstnáni vlastními dětmi, že jim na toto nezbývá čas. A tak si pobyt ve vodě pořádně vychutnejte.
Nestyďte se veškeré vaše obavy sdělit instruktorce či partnerovi. Je moc důležité mluvit o všem, co vás tíží. Uleví se vám i děťátku.