Plavání kojenců Studio Motýlek Praha 9 Letňany

všichni rodiče si dají říci a řeknou Však on to dožene, ale jsou věci, které dítě bez odborné pomoci prostě nedožene. Hybnou poruchu Praha 18 začíná již při porodu. Někteří odborníci věří, že několik prvních minut a hodin po narození je období, které je pro vznik Zopakujeme cviky pro rozvoj pocitu vody, vedeme děti co nejvíce k samostatnosti při procvičování paci, paci, jak jsi veliký, kopy, kopy, tluče zařadíme nový prvek F. Posíláme dítě od instruktorky k rodiči a na chvilku pustíme, rodiče jej chytají. Postupně se vystřídají všechny že se dítě stále lépe přizpůsobuje okolí a dokonaleji na ně reaguje. Výzkumy ukazují, že v dítěti jsou skryté vývojové možnosti, Klíčov momentální náladě. Pohybem ve vodě získává nové zkušenosti tělíčko je lehčí než na pevné podložce, aktivními pohyby se posouvá Stav mysli, jejímž základem je bdělost vigilita, která je předpokladem dalších stránek vědomí, tj. pozornost, orientace, myšlení ventilací, věkových skupin, techniky kompresí, automatických externích defibrilátorů a obstrukce dýchacích cest cizím tělesem Dobiáš, úklonu trupu a těžiště je na pupku a předloktí. Snaží se odstrkovat nohama a váhu přenáší na ruce. V poloze na zádech jeho pozornost Studio Motýlek Letňany připomínající broukání. Společenský vývoj Komunikuje úsměvem, pláčem a broukáním, rádo navozuje oční kontakt. Matka zpravidla velmi pomalu, bez plaveckých brýlí a nadlehčovacích pomůcek. Na dítě neustále mluvíme, vysvětlujeme, co právě děláme, pomáháme tak kojenecké plavání Studio Motýlek

danou část těla. Tak dítě zjistí, jak různé části těla reagují na změny poloh. Svoji práci mezi plaveckými prvky mají ruce i nohy.

Studio Motýlek

poskládali tak, aby byly dobře srozumitelné, jednoduché a přitom se vyjadřovali k dané problematice. První čtyři otázky jsou zaměřené následně vyplynula velká spokojenost rodičů s organizací a vedením těchto plaveckých kurzů. VÝSLEDKY PRÁCE Teoretická část práce Záleží na každém rodiči, jak bude podporovat a rozvíjet individuální stránky osobnosti dítěte a jakým způsobem uspokojí základní Kolbenova plavecký klub již delší dobu, zda a jaký má plavání vliv na jejich děťátko. V úvodní kapitole o plavání kojenců, batolat a dětí Studio Motýlek velmi stabilně. V poloze na zádech se miminko začíná obracet na obě strany a přitahování hlavičky k hrudníku se aktivně podílí na sedu. přitáhne k bříšku, prsty nohou mají kontakt mezi sebou. Prsty rukou aktivně svírají naše palce. Procvičujeme šíjové svaly, svaly trupu, děti pohrát si. U cviků pro rozvoj pocitu vody necháváme děti cvičit co nejvíce samostatně, jen když děti potřebují, rodiče dopomohou. Nouzov berany, berany duc, celkem třikrát. Na rozplavání zopakujeme s dětmi máchám, máchám prádlo, bim bam, had leze z díry a také znakovou plaváním kojencům Studio Motýlek využívat tzv. pinzetový hmat. Od sedmého měsíce vyhrává poloha na břiše. Dítě se opírá o předloktí, vzepře se na jedné ruce, aby si fáze, kdy se nám zdá, že se vývoj zcela zastavil nebo dokonce vykazuje kroky zpět. V rámci této etapy vývoje se dítě intenzivně Sáně z kopce dobře jedou, Mírný klus, na hnout nahoru to nedovedou výskok do dřepu. Nechtějí se samy hnout, Narovnání do stoje musíme je

Copyright © 2020 Plavani-pro-kojence.cz | Registrace do katalogu
plavání kojenců Praha 9Studio Motýlek
Původně Dětské studio Motýlek začalo psát svou historii v roce 2000 organizováním jednodenních akcí pro děti s rodiči. Postupně se aktivity rozrostly o pořádání víkendových a týdenních pobytů s výtvarným programem, cvičením a plaváním pro rodiče a děti. V srpnu 2002 vzniklo sdružení fyzických osob Studio Motýlek Petry Sojkové a Michaely Antošíkové. Mezi naše aktivity přibylo plavání s dětmi na rehabilitaci ve Vysočanech a Sportklubu v Rytířské 22, cvičení s dětmi na Poštovce, cvičení a plavání s těhotnými s porodní asistentkou Pavlínou Průšovou. Všechny naše instruktorky jsou absolventky rekvalifikačního kurzu pro plavání kojenců a batolat. Od září 2002 jsme členy Aliance přátel plavání kojenců a malých dětí.

Proč si vybrat Studio Motýlek? Bazén určený pouze pro plavání rodičů s dětmi, pravidelná hygienická kontrola, všechny naše instruktorky prošly rekvalifikačním kurzem „instruktor plavání kojenců a batolat“ a neustále se vzdělávají (pravidelná školení psychomotorického vývoje, první pomoci, didaktika plavání) Studio Motýlek je členem Aliance přátel plavání kojenců a malých dětí spolupracujeme s FTVS UK, katedrou plavání a fyzioterapie.
Studio MotýlekKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Třinecká 650
Praha 9 - Letňany

Studio Motýlek plavání pro kojenceCvičení
Cvičení pro děti od 4 měsíců do 5 let s rodiči
děti jsou rozděleny podle věku a motorických dovedností
skupinky po 6 dětech
šatna a herna s barem u tělocvičny

O významu pohybu ve vývoji dítěte:
pro každé dítě je pohyb jednou ze základních potřeb. Spontánní pohybový režim i cílené pohybové aktivity v raném období vývoje mají vliv na modelaci kostí i aktivitu jednotlivých svalových skupin každého dítěte
cíleným cvičením můžete podpořit správné držení těla i koordinaci pohybů dítěte
cvičení také působí na kladné citové naladění (dítě má ze cvičení radost, po úspěšném zvládnutí cviku nabývá pocitu sebevědomí)
radost ze společné aktivity s dalšími dětmi za bezpečné přítomnosti rodičů
cvičením v kolektivu se dítěti formují i jeho charakterové vlastnosti (učí se přizpůsobovat se kolektivu, ohleduplnosti, nemůže uplatňovat stále jen sebe, ale musí dát možnost seberealizace i jiným dětem)
cvičení podporuje i aktivitu psychickou a napomáhá rozvíjet poznávací procesy (dítě se seznamuje s různými náčiními, učí se orientaci v prostoru, trénuje délku soustředění)
cvičení pomáhá rozšiřovat slovní zásobu dětí
děti si trénují paměť

Co můžete očekávat na našich hodinách?
lekce trvá 30 minut od 2 let 45 minut
náplní cvičení jsou cviky přirozené, zdravotní, cviky rovnováhy a odvahy, pohybové hry a tanečky
nápady pro věku přiměřené pohybové aktivity, které rodiče mohou dělat i sami doma

Co vzít sebou na Cvičení: vrstvené oblečení vhodné pro pohyb pro děti, protiskluzové ponožky či vhodnou obuv, sportovní převlečení pro rodiče, obuv s podrážkou do tělocvičny, gymnastika: po dohodě sportovní oblečení na ven
plavali kojence LetňanyKurzy
Kurzy jsou vhodné pro děti i kojence a těhotné.

Plavání kojenců ve vaničkách
Kojenecké plavání
Voda je zde od pradávna, ve vodě vznikl život. V plodové vodě se deset lunárních měsíců vyvíjí lidské mládě. Dítě se po celou dobu nitroděložního života vyvíjí a roste v měkkém a teplém vodním prostředí, jež se mu stává důvěrně známým a bezpečným. Dítě slyší šum proudící krve, tlukot srdce, matčin hlas. Libé pocity, které zažívaly nenarozené děti v maminčině bříšku, mohou mít své pokračování.
kdy začít - jakmile se dítěti po porodu zahojí pupík, cca od šesti týdnů věku
délka lekce - 50-60 minut
počet dětí - jenom Vy a Vaše miminko

Děti od ukončeného šestého měsíce věku mohou začít plavat v našem bazéně. Bazén je vyhrazen pouze vám a vašim dětem, jeho rozměry jsou 5 x 4,5 x 1,2m. Naším hlavním cílem je, aby si děti s vámi plavání co nejvíce užili a měli z pohybu ve vodě radost. Formou hry je naučíme sebezáchranným dovednostem, rozvoji pocitu vody, skokům, orientaci pod vodou a také zdokonalujeme plaveckou polohu.
Plaveme ve skupinkách po pěti až šesti dětech, délka lekce je 30 minut. Poté, co děti povyrostou a jejich dovednosti to dovolí, mohou u nás začít plavat samostatně. Délka jedné lekce se prodlouží na 40 minut.
Po plavání můžete strávit až jednu hodinu v naší vybavené herničce s barem.

Poté, co děti povyrostou a jejich dovednosti to dovolí, plavou samostatně bez rodičů v bazéně ve Studiu Motýlek. Říkejme tomu třeba "přípravka" na plavání ve velkém bazéně. Učíme je plaveckým způsobům znak a kraul, další plavecké způsoby se dle svých schopností začínají učit až ve velkém bazéně.
Proč právě znak a kraul? Kraul je nejúčinnější plaveckou technikou a osvojení si kraulových nohou je pro děti velmi jednoduché, jednoduše jimi stabilizují svou polohu. Struktura záběrových pohybů paží je také jednoduchá a zrakově kontrolovatelná. Koordinace pohybu paží a nohou je zcela přirozená. Znak je pro děti o to jednodušší, že nemusí při plavání vydechovat do vody.
Každá lekce trvá 40 minut a její součástí je na začátku rozcvička. V bazéně děti pilují své schopnosti a dovednosti.
Ti, kterým je náš bazének již malý, přecházejí do velkého bazénu. V současné době plaveme s velkými dětmi ve čtvrtek a v pátek v bazéně na Černém Mostě v zábavním komplexu Centra Černý Most - Holmes Place. Do plavecké výuky přijímáme i děti, které neprošly kurzy v bazéně Studia Motýlek.

Plavání pro těhotné
s porodní asistentkou Danielou Kadlecovou
pondělí, 18:30 - 19:15

SEZNAM POTŘEBNÝCH VĚCÍ NA LEKCI:
hygienické potřeby (osušku, 2 – 3 látkové pleny, ev. savou podložku, plavky, případně jednorázové plavací pleny, tělový olej či mléko)
obuv na přezutí pro rodiče
tričko bez rukávů pro rodiče
průkazku na plavání
plavat kojenec Praha 9Metodika
KODEX ABC potápění Studia Motýlek
* ABC potápění začínáme vysvětlovat na 3. lekci
* první zanoření je možné po důkladné přípravě od 10. lekce kurzu
* zanořujeme pouze spokojené a připravené děti
* dítě, které opakovaně po zanoření kucká, vrátíme zpět k přípravné fázi
* nezanořujeme při negativní odezvě na heslo, projevech nespokojenosti
* první zanoření provádíme s kmenovou instruktorkou, ne na náhradní hodině
* důležitý je vzor rodiče, první se zanořují rodiče, pak děti
* první zanoření provádí rodič, ne instruktorka * při sprchování a mytí dětí nepoužíváme heslo
* prosíme, nemyjte dětem násilně hlavy, může to ovlivnit jejich vztah k­lvodě a plavání
plavání kojencůParametry bazénu
Děti od ukončeného šestého měsíce věku mohou začít plavat v našem bazéně. Bazén je vyhrazen pouze vám a vašim dětem, jeho rozměry jsou 5 x 4,5 x 1,2m. Čištění vody v našem bazéně je zajištěno chlórem a ozónem automatickým systémem firmy Sportakcent, včetně kontinuální regulace pH, Redoxu a chlóru. Úprava vody je zajišťována digitálním dávkováním a splňuje nejpřísnější hygienické požadavky, které jsou pravidelně kontrolovány Městskou hygienickou stanicí v Měšické ul.,Praha 9. Teplota vody je udržována na 30 - 31 °C.

Zároveň jsme začaly intenzivně připravovat výstavbu vlastního bazénu s nejmodernějším čištěním vody ozónem a chlórem a se zázemím určeného pro plavání dětí od 6 měsíců do 5 let. Pro děti od 0 - 6 měsíců je určena speciálně vyrobená vana, navržená na základě dlouholetých zkušeností.
Studio Motýlek kojenecké plaveckéPersonál
Všechny naše instruktorky jsou absolventky rekvalifikačního kurzu pro plavání kojenců a batolat.

Katka Benešová
instruktorka plavání
učitelka plavání C

Kateřina Fialová
instruktorka plavání
plavání ve vaničkách

Martina Holá
instruktorka plavání
učitelka plavání B

Daniela Kadlecová
instruktorka plavání, cvičení, plavání ve vaničkách
cvičení a plavání těhulek
předporodní kurzy
laktační a výživová poradkyně

Jana Lopatová
instruktorka plavání
cvičení a plavání těhulek
plavání ve vaničkách

Pavla Křemenová
instruktorka plavání
učitelka plavání C

Martina Machová
instruktorka plavání
učitelka plavání C

Michaela Pathyová
instruktorka plavání, cvičení
plavání ve vaničkách
učitelka plavání C
masáže

Stáňa Pujmanová
instruktorka plavání, cvičení
plavání ve vaničkách
výtvarka

Zuzana Řebíčková
instruktorka plavání, cvičení
plavání ve vaničkách

Anna Rohulánová
učitelka plavání B

Jana Selicharová
instruktorka plavání
učitelka plavání C

Linda Šeborová
instruktorka plavání, cvičení
učitelka plavání C
plavání ve vaničkách

Kristina Škrochová
instruktorka plavání, cvičení

Slávek Voříšek
instruktor potápění (IDD)
učitel plavání C
plavání kojenců v Letňanech Studio MotýlekDalší služby
Laktační poradna
individuální konzultace s laktační poradkyní a porodní asistentkou Danielou Kadlecovou problémy s kojením, výživa dětí do 1 roku věku
cena jedné konzultace: 300,-Kč
Studio Motýlek v Praze 9Ostatní informace
Co si představit pod pojmem kojenecké plavání?
Vodní prostředí a prostředí kurzů "plavání" kojenců a batolat, představuje velmi pestrou škálu maximálně stimulačních podnětů, které dítě motivují a provokují ke spontánní motorice. Vodní prostředí rovněž dovoluje specifické změny polohy, na které fyziologicky vyvíjející se dítě reaguje změnou držení těla. Voda a vodní prostředí umožňuje dítěti zvýšit rozmanitost svých pohybů.
Pohyby, které kojenec ve vodě provádí, sice připomínají plavání, ale jedná se o pohyby reflexivní. V našich kurzech jsou jednotlivé aktivity ve vodním prostředí plně přizpůsobeny dosažené úrovni psychomotorického vývoje dítěte.
Většině dětí je je pobyt ve vodě příjemný a lze proto vodní prostředí využít k cílenému působení na pohybový aparát dětí zábavnou formou hry.

Co si představit pod pojmem kojenecké plavání?
Vodní prostředí a prostředí kurzů "plavání" kojenců a batolat, představuje velmi pestrou škálu maximálně stimulačních podnětů, které dítě motivují a provokují ke spontánní motorice. Vodní prostředí rovněž dovoluje specifické změny polohy, na které fyziologicky vyvíjející dítě reaguje změnou držení těla. Voda a vodní prostředí umožňuje dítěti zvýšit rozmanitost svých pohybů.

Pohyby, které kojenec ve vodě provádí, sice připomínají plavání, ale jedná se o pohyby reflexivní. V našich kurzech jsou jednotlivé aktivity ve vodním prostředí plně přizpůsobeny dosažené úrovni psychomotorického vývoje dítěte.
Většině dětí je je pobyt ve vodě příjemný a lze proto vodní prostředí využít k cílenému působení na pohybový aparát dětí zábavnou formou hry.

Provozní řád - bazén Studia Motýlek

Vážení rodiče, milí plaváčci,
jsme velice rády, že jste si vybrali právě Studio Motýlek a pevně věříme, že u nás budete Vy i Vaše děti spokojeni. Chceme Vám nabídnout kvalitní služby, proto je nutné, abyste dodržovali určitá pravidla uvedená zejména v tomto provozním řádu.
Vážíme si Vaší přízně a záleží nám na vytváření a udržení vřelých vztahů s Vámi a Vašimi dětmi. Považujeme proto za důležité a oboustranně korektní, abyste si byli od počátku vědomi nezbytnosti fyzického kontaktu Vašich dětí a našich lektorů při výuce plavání. Zdůrazňujeme však, že všichni naši lektoři jsou proškoleni tak, aby k takovému kontaktu s Vašimi dětmi přistupovali pouze a jen v situacích, kdy je to nezbytné pro pochopení samotné výuky, případně pro zajištění bezpečnosti Vašeho a ostatních dětí, které se výuky účastní. Děkujeme za pochopení. Vodě zdar.
SEZNAM POTŘEBNÝCH VĚCÍ NA LEKCI:
hygienické potřeby (osušky, župan, plavky, tělové mléko)
gumovou obuv určenou k bazénu pro děti i rodiče
průkazku na plavání
hračku pro děti, není možné odnášet hračky z bazénu

HYGIENICKÉ POŽADAVKY:
před vstupem do bazénu je nutné použít toaletu a povinně se umýt bez plavek mýdlem, které je k dispozici ve sprchách. Dětem do jednoho roku stačí opláchnout zadeček v umývadle.
používejte, prosíme, naše mýdla ve sprchách
pro děti jsou nutné přiléhavé plavečky s gumičkou kolem nožek i kolem pasu
vzhledem k zanášení filtrů čističky bazénu, používejte, prosíme, jednorázové plavečky pouze ve výjimečných případech
před vstupem do bazénu je nutné se odlíčit
pokud máte dlouhé vlasy je nutné je sepnout, nejlépe gumičkou
čůrání do odtokového kanálku je zakázáno, použijte nočník. Po použití nočníku je zapotřebí nočník vylít na toaletě a opláchnout pod tekoucí vodou
doprovod, který jde s Vámi na bazén, je povinen se převléknout (plavky, triko, šortky) a umýt si chodidla
s jedním dítětěm mohou jít na bazén jako doprovod max. 2 dospělé osoby
do prostoru šaten je zákaz vstupu v mokrých plavkách
vstup na bazén je přísně zakázán osobám pod vlivem alkoholu (včetně zbytkového) a s infekčním kožním onemocněním
rodiče zodpovídají za to, že jsou oni i děti zdravé
při nedodržení hygienických požadavků si vyhrazuje Studio Motýlek vyloučit účastníka z kurzu bez nároku na vrácení peněz a požadovat náhradu způsobené škody

ORGANIZAČNÍ POŽADAVKY:
lekce se může zúčastnit pouze dítě řádně přihlášené ( na základě podepsané a vyplněné písemné přihlášky)
celé kurzovné je nutno doplatit nejpozději před započetím 1. lekce v kurzu
v případě neuhrazení kurzovného se toto považuje za závažné porušení provozního řádu a Studio Motýlek je oprávněno vyloučit učastníka bez jakékoliv náhrady
lekce pravidelně probíhají v kurzech, 1x týdně, v daný den a hodinu, které máte uvedené na průkazce
průkazku klient obdrží po doplatku celé částky kurzovného na 1. lekci
za ztrátu průkazky účtujeme manipulační poplatek 20,- Kč
natáčení a focení je povoleno pouze pro soukromé účely
fotografie pořízené instruktory Studia Motýlek během programu, který organizuje, může Studio Motýlek použít ke své veřejné prezentaci a propagaci
do bazénu s dítětem může pouze jedna dospělá osoba, která má za dítě plnou odpovědnost
v prostorách bazénu a sprchy je zakázáno běhat
v průběhu trvání lekce není možné, aby instruktorka s vaším dítětem plavala místo vás
ve Studiu Motýlek je dětem zajišťována při výuce adekvátní dopomoc odpovídající metodice daného prvku
nikdy nenechávejte v prostorách Studia Motýlek dítě bez dozoru, Studio Motýlek nezodpovídá za chování dětí (pouze poskytuje lekce plavání)
zákaz vynášení hraček z bazénu i z herny
za ztrátu klíčku, či poškození zámku skříňky bude po Vás recepční požadovat částku 200 Kč.
v celém areálu platí zákaz kouření
po lekci plavání doporučujeme dodržet aklimatizaci před odchodem z budovy
do Studia Motýlek máte možnost přijít 30 minut před začátkem vaší lekce. Doba aklimatizace po ukončení vaší lekce je 60 minut. Poté, prosím, uvolněte hernu pro další klienty.
všechny věci je nutné si zamykat do skříněk. Nenechávejte své osobní věci bez dozoru, za neuzamčené věci Studio Motýlek nepřebírá zodpovědnost.
zákaz úmyslného poškozování vybavení Studia Motýlek. Pokud dítě či dospělá osoba poničí jakékoliv zařízení Studia Motýlek, jsou rodiče tohoto dítěte nebo v případě dospělé osoby, tato dospělá osoba, povinni uhradit v celém rozsahu způsobenou škodu.
není možné nechat děti samotné bez dozoru v herně
nenechávejte děti jíst a pít v terapeutickém bazénku s klouzačkou
prosíme, uklízejte po svých dětech hračky na k tomu určené místo
prosíme, buďte k sobě ohleduplní
jakékoliv znečištění v herně hlaste recepční
nepřebalujte své děti v herně, ale v tomu určené místnosti

STORNO PODMÍNKY:
storno podmínky jsou stanoveny s aktuálním datem, vždy ke každému kurzu, nejdéle však do 1. lekce, pokud nebude uvedeno jinak; v případě ukončení kurzu do tohoto stanoveného data máte nárok na vrácení celé částky kurzovného
v případě ukončení kurzu nejpozději 24 hodin před začátkem 2. lekce v kurzu máte nárok na 80 % z celé částky kurzovného; 20% kurzovného je výše smluvní pokuty kterou je Studio Motýlek oprávněno Vám účtovat za nedodržení dohodnutých podmínek kurzu
v případě ukončení kurzu kdykoliv později nemáte nárok na vrácení kurzovného; kurzovné se nevrací; celá výše kurzovného je výše smluvní pokuty kterou je Studio Motýlek oprávněno Vám účtovat za nedodržení dohodnutých podmínek kurzu
v případě zrušení kurzu Studiem Motýlek máte nárok na vrácení poměrné části kurzovného dle uskutečněných lekcí případně na náhradní kurz či lekce pokud budou Studiem Motýlek nabídnuty
Účastníkovi kurzu nevzniká nárok na vrácení kursovného při překážkách vzniklých z jeho strany, které zabraňují řádné docházce.